Wystawy Galerii pod Arkadami

Wystawy Galerii pod Arkadami

W piątek 27 października br. odbył się wernisaż wystawy "Świat w oczach dzieci i seniorów", który poproawdziła pani Barbara Kubiak-Sobczak.

W sobotę 14 października w Galerii pod Arkadami odbył się wernisaż XIX Przeglądu Twórczości Nauczycieli.
 
Wystawa będzie czynna do 20 października - zapraszamy!

Zaproszenie na wernisaż plik web png

W piątek 15 września w galerii "Pod Arkadami" odbył się wernisaż wystawy "Kolorowy świat" prezentującej obrazy naszej nauczycielki pani Bożeny Fibik-Beim.
Rzesze wychowanków MDK 1 z pewnością doskonale pamiętają panią Bożenę, ponieważ jako nauczyciel plastyki związana jest z naszą placówką od 51 lat! Ponadto przez ostatnie 23 lata prowadziła galerię „Pod Arkadami”, w której promowała twórczość plastyczną nauczycieli oraz dzieci i młodzieży, a także była organizatorką licznych plenerów plastycznych.
Wystawa "Kolorowy świat" czynna jest do końca września - zapraszamy!
 

W piątek 16 czerwca 2023 r. w galerii Pod Arkadami odbył się wernisaż pt. "Cztery pory roku".

Prace prezentowały panie z nieformalnej grupy pod nazwą "Artystki z Podolan".

Na wystawie można było obejrzeć prace wykonane w akrylu i akwareli.

W piątek 2 czerwca 2023 r. odbył się wernisaż pt. "Formy zebrane".

Na wystawie prezentowana są ceramika, rzeźba i grafika, których autorami są Karolina Olenia Szumigała i Piotr Paweł Szumigała.

W piątek 24 marca 2023 r. w galerii "Pod Arkadami" odbył się wernisaż wystawy pt. "O obrotach sfer...Wiosenne impresje". Tytuł wystawy nawiązuje do 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. Prace zaprezentowali członkowie Stowarzyszenia Środowisk Twórczych EKOART.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wernisażu.

W piątek 3 marca br. w galerii Pod Arkadami odbył się wernisaż pt." Sport w malarstwie II ". Prace prezentował Adam Gostyński absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

W piątek 13 stycznia 2023 r. w galerii Pod Arkadami odbył się wernisaż pt. "Wartą do morza". Prace prezentowali członkowie Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Marynistów Polskich.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

W piątek 9 grudnia br. w Galerii pod Arkadami odbył się wernisaż wystawy pt. "Przebudzenia". Prace prezentowała Małgorzata Kadelska, która pochodzi z Olsztyna, gdzie jest adiunktem na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

Wystawę będzie można podziwiać do końca grudnia 2022 r.

W poniedziałek 21 listopada br. w galeria Pod Arkadami odbył się finisaż wystawy pt. XVIII Przegląd Twórczości Nauczycieli.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

W październiku i listopadzie 2022 r. w galerii Pod Arkadami prezentowana jest wystawa - XVIII Przegląd Twórczości Nauczycieli. Finisaż wystawy odbędzie się w poniedziałek 21 listopada 2022 r. o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy!

Wystawa pokonkursowa Wieczorny nastrój.

Finisaż

14 stycznia 2022 r. w galerii Pod Arkadami odbył się finisaż wystawy pt. " Zabawa i pasja".

22 października 2021 r. w galerii Pod Arkadami odbył się wernisaż XVII Przeglądu Twórczości Nauczycieli.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy II PRACOWNI PROJEKTOWANIA WYSTAW Wydziału Architektury Wnętrz i Scenografii Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Wystawa znajduje się w Galerii od Arkadami.

23.03 w naszej galerii "Pod Arkadami" odbył się wernisaż pod tytułem "Powitanie wiosny".
Poniżej przedstawiamy fotorelację z tego wydarzenia.

18 listopada w galerii "Pod Arkadami" odbył się finisaż wystawy "XVI przegląd twórczości nauczycieli".
Poniżej przedstawiamy fotorelację z tego wydarzenia.

Spotkanie ze znanym litewskim pisarzem a równocześnie ilustratorem książek Kestutisem Kasparaviciusem
16 października 2017 r. w galerii Pod Arkadami odbyło się spotkanie uczestników zespołów plastycznych ze znanym litewskim pisarzem a równocześnie ilustratorem książek Kestutisem Kasparaviciusem. Autor napisał ponad 60 książek dla dzieci, które zostały przetłumaczone na 25 języków. Dzieci miały możliwość dowiedzieć się jak powstają pomysły na bajkę oraz
jak artysta wykonuje ilustracje. Podczas warsztatów plastycznych dzieci wypełniały kolorami 5 metrową żyrafę rozrysowaną uprzednio przez artystę. Na koniec odbyło się losowanie i jedna z dziewczynek wygrała najnowszą książkę Kestutisa Kasparaviciusa pt." Zaginiony obraz".
Spotkanie odbyło się dzięki uprzejmości Domu Bretanii w Poznaniu.

29 września 2017 r. odbył się wernisaż wystawy linorytów i malarstwa uczniów Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu Anny Mandziak i Jakuba Matusewicza

 

XV Przegląd Twórczości Nauczycieli 

 

 


WIOSENNE IMPRESJE 2016


POWIDOKI 2016 W STYLU OP-ART


 

WYSTAWA Z CYKLU "RÓŻNORODNE SPOJRZENIA" 

Młodzieżowy Dom Kultury Nr 1 w Poznaniu

zaprasza na wernisaż .pt. Wiosenno-letnie impresje
13 czerwca 2015 r. o godz. 13.00
galeria Pod Arkadami
wernisaż uświetni występ Alicji Bieleckiej-Żabierek i Krzysztofa Żabierka

Impreza odbyła się 13 czerwca 2015 r. Na wystawie prace prezentowali uczestnicy Ekologicznego Stowarzyszenia Środowisk Twórczych Ekoart. Wernisaż uświetnił występ Alicji Bieleckiej-Żabierek (śpiew) i Krzysztofa Żabierka (akompaniament).

XIV PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI NAUCZYCIELI 

 


Fotorelacja z wystawy prac uczestników zajęć FOTOPLASTIKON. Wystawa była okazją do podsumowania kolejnego roku działania pracowni. Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie a uczestnikom za czynne oprowadzanie po wystawie.


 

Impreza odbyła się 13 czerwca 2015 r. Na wystawie prace prezentowali uczestnicy Ekologicznego Stowarzyszenia Środowisk Twórczych Ekoart. Wernisaż uświetnił występ Alicji Bieleckiej-Żabierek (śpiew) i Krzysztofa Żabierka (akompaniament).


W czwartek 28.05.2015 r. w Galerii pod Arkadami w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 przy Drodze Dębińskiej w Poznaniu odbył się wernisaż prac plastycznych uczniów Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi nr 2 przy ul. Prądzyńskiego 53 w Poznaniu.

Swoje wizje i emocje zaprezentowali uczniowie gimnazjum: Jakub Klessa i Robert Gostyński oraz uczeń klasy szóstej szkoły podstawowej Mateusz Gliszczyński.

Zaproszeni goście mieli okazję zobaczyć niesamowite, pełne detali roboty, maszyn i przedziwne istoty autorstwa Jakuba Klessy oraz inspirowane „Gwiezdnymi wojnami” grafiki Mateusza Gliszczyńskiego. Zgromadzeni mogli również podziwiać  przelane na papier, bardzo osobiste, emocje Roberta Gostyńskiego.
Podczas wernisażu swoje aktorskie umiejętności zaprezentował szkolny zespół „Maczki” w składzie: Weronika Wiktor, Agnieszka Nowicka, Monika Kordzińska, Piotr Rypiński, Bartosz Janas, Miłosz Torkowski oraz  Maksymilian Mrugas. Gimnazjaliści zaprezentowali fragment spektaklu pt. „Między nami” przygotowanego pod kierunkiem nauczycieli Zespołu Szkół: Dagmary Wandachowicz oraz Anny Rymaniak. Występ zespołu uświetniła grą na flecie poprzecznym Anna Rymaniak - nauczyciel muzyki w Zespole. 
Wernisaż cieszył się dużym zainteresowaniem publiczności. Zaproszeni goście mieli okazję uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu, zaś artyści mogli poczuć, że ich pasje znajdują uznanie w oczach rówieśników, rodziców, nauczycieli oraz Dyrekcji Zespołu Szkół. Pani Dyrektor Magdalena Katarzyńska–Radomska oraz pani Bożena Beim z MDK 1 otworzyły spotkanie, nie szczędząc słów uznania dla młodych artystów. Doznania takie są naszym uczniom niezwykle potrzebne, pozwalają poczuć się wyjątkowo i dają siłę do podejmowania nowych wyzwań.
Wszystkich, którzy chcą poznać świat wizji i emocji naszych młodych twórców, zapraszamy do Galerii pod Arkadami w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 przy Drodze Dębińskiej 29 w Poznaniu.
Wystawa „Wizje i emocje” prezentowana będzie do 11 czerwca 2015 roku.


Serdecznie zapraszamy
Anita Garsztka   Dagmara Wandachowicz

 


 

Fotorelacja z wystawy "Losowe zetknięcia" Prace fotograficzne prezentował Grupa M6, która działa przy MDK w Rybniku.

Wernisaż uświetni występ Zbigniewa Okopskiego (gitara i śpiew).

 

 


 

Powidoki, surrealistyczne zapisy chwili, czyli prace plastyczne gimnazjalistów i licealistów z Poznania zostały zaprezentowane na wystawie w Galerii pod Arkadami Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w środowy wieczór, 25 marca. Na siedemnastu dużych planszach zawisły grafiki, fotografie i kolorowe pastele, prace uczniów, którzy zdecydowali się wziąć udział w konkursie. Współorganizatorem konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury nr 2.


Surrealizm
W znaku nieskończoności mężczyzna i kobieta – półnadzy, z przepaskami na biodrach nawiązują do biblijnych przedstawień Adama i Ewy. Znak nieskończoności tworzą splecione postacie, nagie, schematyczne jak u Hieronima Boscha. Obraz o cielesności, o przemijaniu, o powtarzalnym rytmie ludzkiej egzystencji. Pierwsze miejsce.
– Dość długo zastanawiałam się nad tematem pracy, ale już wcześniej myślałam nad motywem nieskończoności żywota ludzkiego – mówi Kinga Dańczak, laureatka pierwszego miejsca w konkursie „Powidoki – surrealistyczny zapis chwili”. – Informacja o konkursie zmotywowała mnie do tego, by wreszcie podjąć ten temat.
Powidoki
Na zielonym tle trzy kule – jakby kulistość gałki ocznej rozszczepionej pod wpływem ostrego światła lub obraz, jaki rysuje się pod powiekami, gdy zamykamy oczy, by nie raziło nas słońce. Abstrakcja wykonana z zegarmistrzowską precyzją, efektami trójwymiarowymi. Drugie miejsce.
Kolor
Mozaikowe zwierzę na czterech kończynach pochylające się z gracją nad zachodzącym słońcem, - żyrafa czy inny ssak? Żółć, wściekły pomarańcz, czerwień i od początku. Malowniczość i wdzięk bijące z obrazu, uwydatnione nawet zwykłymi konturami zgrabnego ciała zwierzęcia. Widok wytworny, kolorowy, ale nie przesłodzony, wręcz przeciwnie: wykwintny. Trzecie miejsce.
Oprócz tego inne wyszukane prace, wszystkie na wysokim poziomie, o czym świadczy ilość wyróżnień. Są tu błękitne przestworza płynnie przechodzące w wodny krajobraz, w którym cieniem spadochroniarza odbija się samolot; są oczy kota zestawione z trzema przypadkowymi rzeczownikami tworząc dadaistyczną… harmonię; kolorowe feniksy, żółty i fioletowy, rozpościerające swoje skrzydła na płaszczyźnie obrazu; czy aparat fotograficzny, z ludzkim okiem zamiast migawki, rejestrującym każdy najmniejszy szczegół otoczenia…
– Cieszę się, że młodzi ludzie maja kolejny konkurs, gdzie mogą spróbować swych sił– podsumowuje wernisaż pani dyrektor, Hanna Konieczna. Wystawa potrwa do 15 kwietnia, Galeria pod Arkadami serdecznie zaprasza.
                                    Marta Szamańska
                                    Uczennica II LO w Poznaniu
                                    uczestniczka warsztatów KLIK_ART w MDK1

Fotorelacja z otwarcia wystawy prac konkursowych "Powidoki 2015".

 


 

Fotorelacja z wernisażu, "W SP 84 epidemia - dzieciaki zarażone sztuką"

Kolejna prezentacja twórczości uczniów SP 84 w MDK 1. Prace wykonane pod kierunkiem Anny Klimaszewskiej.

 

 


 

Fotorelacja z wernisażu wystawy pt."Różnorodne spojrzenia". Impreza miała miejsce 9 stycznia 2015 r. Prace prezentowały uczestniczki zespołów plastycznych MDK 1 z pracowni Bożeny Fibik-Beim i Agnieszki Mrowińskiej-Małyszek.