Wystawy Galerii pod Arkadami

Wystawy Galerii pod Arkadami

Wernisaż Hjörleifura Halldórssona - zdjęcie

W piątek 9 lutego br. odbył się nietuzinkowy wernisaż islandzkiego twórcy Hjörleifura Halldórssona. Autor prac prezentuje w Galerii pod Arkadami 18 wielkoformatowych obrazów w dwóch technikach: akrylu na płótnie i technice mieszanej akryl z popiołem wulkanicznym. Wystawa potrwa do 4 marca br.

Zapraszamy do galerii zdjęć z wernisażu.

Wystawa prac Hjorleifur Halldórssona - plakat

Zapraszamy do Galerii pod Arkadami na wystawę prac Hjorleifur Halldórssona pt. "Gość postrzega to czego my nie widzimy".

Wernisaż odbędzie się w piątek 9 lutego br. o godzinie 17:00.
Wystawa będzie czynna do końca lutego br.

Wystawa "Wodne opowieści" - plakat

Serdecznie zapraszamy do Galerii pod Arkadami w dniach 5-31 stycznia br. na wystawę Stwarzyszenia Marynistów Polskich "Wodne opowieści".

Wernisaż odbędzie się w piątek 12 stycznia br. o godzinie 17:00.

Różnorodne spojrzenia - zdjęcie z wystawy

W piątek 8 grudnia w Galerii Pod Arkadami odbył się wernisaż wystawy ,,Różnorodne spojrzenia" prezentującej prace dzieci i młodzieży z zespołów plastycznych Młodzieżowego Domu Kultury nr 1.

Na wystawie, czynnej do końca grudnia, zobaczyć można prace z grup Ton Kolor, Mali Plastycy, Młodzi Twórcy, Ilustratorzy, Rękodzieło, Szraf oraz Malumisie. Serdecznie zapraszamy do oglądania twórczości naszych podopiecznych!

Wystawa "Świat w oczach dzieci i seniorów" - zdjęcie z wystawy

W piątek 27 października br. odbył się wernisaż wystawy "Świat w oczach dzieci i seniorów", który poproawdziła pani Barbara Kubiak-Sobczak.

XIX Przegląd Twórczości Nauczycieli - fotorelacja
W sobotę 14 października w Galerii pod Arkadami odbył się wernisaż XIX Przeglądu Twórczości Nauczycieli.
 
Wystawa będzie czynna do 20 października - zapraszamy!

Zaproszenie na wernisaż plik web png

"Kolorowy świat" - wernisaż - zdjęcie uczestników
W piątek 15 września w galerii "Pod Arkadami" odbył się wernisaż wystawy "Kolorowy świat" prezentującej obrazy naszej nauczycielki pani Bożeny Fibik-Beim.
Rzesze wychowanków MDK 1 z pewnością doskonale pamiętają panią Bożenę, ponieważ jako nauczyciel plastyki związana jest z naszą placówką od 51 lat! Ponadto przez ostatnie 23 lata prowadziła galerię „Pod Arkadami”, w której promowała twórczość plastyczną nauczycieli oraz dzieci i młodzieży, a także była organizatorką licznych plenerów plastycznych.
Wystawa "Kolorowy świat" czynna jest do końca września - zapraszamy!
 

"Cztery pory roku" - plakat

W piątek 16 czerwca 2023 r. w galerii Pod Arkadami odbył się wernisaż pt. "Cztery pory roku".

Prace prezentowały panie z nieformalnej grupy pod nazwą "Artystki z Podolan".

Na wystawie można było obejrzeć prace wykonane w akrylu i akwareli.

Otwarcie wystawy "Formy zebrane" - zdjęcie

W piątek 2 czerwca 2023 r. odbył się wernisaż pt. "Formy zebrane".

Na wystawie prezentowana są ceramika, rzeźba i grafika, których autorami są Karolina Olenia Szumigała i Piotr Paweł Szumigała.

Wystawa "O obrotach sfer... Wiosenne impresje" - plakat

W piątek 24 marca 2023 r. w galerii "Pod Arkadami" odbył się wernisaż wystawy pt. "O obrotach sfer...Wiosenne impresje". Tytuł wystawy nawiązuje do 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. Prace zaprezentowali członkowie Stowarzyszenia Środowisk Twórczych EKOART.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wernisażu.

Wernisaż wystawy "Sport w malarstwie II" - obraz

W piątek 3 marca br. w galerii Pod Arkadami odbył się wernisaż pt." Sport w malarstwie II ". Prace prezentował Adam Gostyński absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

"Wartą do morza" - wernisaż - zdjęcie z wystawy

W piątek 13 stycznia 2023 r. w galerii Pod Arkadami odbył się wernisaż pt. "Wartą do morza". Prace prezentowali członkowie Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Marynistów Polskich.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Wernisaż wystawy "Przebudzenie" - zdjęcie z wystawy

W piątek 9 grudnia br. w Galerii pod Arkadami odbył się wernisaż wystawy pt. "Przebudzenia". Prace prezentowała Małgorzata Kadelska, która pochodzi z Olsztyna, gdzie jest adiunktem na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

Wystawę będzie można podziwiać do końca grudnia 2022 r.

XVIII Przegląd Twórczości Nauczycieli - finisaż - zdjęcie uczestników

W poniedziałek 21 listopada br. w galeria Pod Arkadami odbył się finisaż wystawy pt. XVIII Przegląd Twórczości Nauczycieli.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

XVIII Przegląd Twórczości Nauczycieli - 3 obrazy

W październiku i listopadzie 2022 r. w galerii Pod Arkadami prezentowana jest wystawa - XVIII Przegląd Twórczości Nauczycieli. Finisaż wystawy odbędzie się w poniedziałek 21 listopada 2022 r. o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy!

Wystawa pokonkursowa Wieczorny nastrój.

Finisaż

14 stycznia 2022 r. w galerii Pod Arkadami odbył się finisaż wystawy pt. " Zabawa i pasja".

22 października 2021 r. w galerii Pod Arkadami odbył się wernisaż XVII Przeglądu Twórczości Nauczycieli.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy II PRACOWNI PROJEKTOWANIA WYSTAW Wydziału Architektury Wnętrz i Scenografii Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Wystawa znajduje się w Galerii od Arkadami.

23.03 w naszej galerii "Pod Arkadami" odbył się wernisaż pod tytułem "Powitanie wiosny".
Poniżej przedstawiamy fotorelację z tego wydarzenia.

Spotkanie ze znanym litewskim pisarzem a równocześnie ilustratorem książek Kestutisem Kasparaviciusem
16 października 2017 r. w galerii Pod Arkadami odbyło się spotkanie uczestników zespołów plastycznych ze znanym litewskim pisarzem a równocześnie ilustratorem książek Kestutisem Kasparaviciusem. Autor napisał ponad 60 książek dla dzieci, które zostały przetłumaczone na 25 języków. Dzieci miały możliwość dowiedzieć się jak powstają pomysły na bajkę oraz
jak artysta wykonuje ilustracje. Podczas warsztatów plastycznych dzieci wypełniały kolorami 5 metrową żyrafę rozrysowaną uprzednio przez artystę. Na koniec odbyło się losowanie i jedna z dziewczynek wygrała najnowszą książkę Kestutisa Kasparaviciusa pt." Zaginiony obraz".
Spotkanie odbyło się dzięki uprzejmości Domu Bretanii w Poznaniu.

18 listopada w galerii "Pod Arkadami" odbył się finisaż wystawy "XVI przegląd twórczości nauczycieli".
Poniżej przedstawiamy fotorelację z tego wydarzenia.

29 września 2017 r. odbył się wernisaż wystawy linorytów i malarstwa uczniów Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu Anny Mandziak i Jakuba Matusewicza