W pierwszym turnusie półkolonii Lato w Akcji w MDK 1, który odbył się w dniach 24-28 czerwca realizowaliśmy program o profilu edukacyjno-rekreacyjno-sportowym.
 
W poniedziałek rano spotkaliśmy się z paniami policjantkami i powtórzyliśmy zasady bezpieczeństwa podczas wakacji, a z wychowawcami ustaliliśmy własne zasady obowiązujących na półkolonii "dobrych manier". W południe gościliśmy w Climbing Spot - profesjonalnym centrum wspinaczkowym gdzie w ramach rozgrzewki i integracji wspinaliśmy się po sam dach obiektu. 
We wtorek w Centrum Edukacji Przyrodniczej i Regionalnej w Mniszkach uczyliśmy się plecionkarstwa, poznaliśmy tzw. "ginące zawody" - kowala, cieśli, pszczelarza, szewca.
W środę odbyliśmy rejs łajbą klasy DZ po wodach jeziora kierskiego. Każdy mógł chwycić za ster, wiązaliśmy węzły, wydawaliśmy komendy wykonywaliśmy manewry pod czujnym okiem kapitana. W oczekiwaniu na zmianę załogi powstały grupowe prace plastyczne malowane kredą i suchymi pastelami.
W czwartek, w "Alpakolandzie" w Klotyldzinie zwiedziliśmy okolicę z przewodnikiem fantastycznym piętrowym "alpakowozem", a potem karmiliśmy alpaki, kozy, konie i osiołka. Poznaliśmy zwyczaje oraz wszystkie imiona alpak z alpaczego statda. W czasie wolnym mogliśmy skakać do woli na kilkuosobowych trampolinach, pojeździć na kucyku i koniu, pobawić się z psem lub poleżeć w hamaku, a nawet wydoić krowę :) .
Ostatni dzień spędziliśmy na strzeżonym kąpielisku w Kiekrzu, kąpaliśmy się w jeziorze, bawiliśmy na żeglarskim placu zabaw i ćwiczyliśmy wygibasy na siłowni. Dodatkowo wzięliśmy udział w lekcji pokazowej na desce SUP.
Było super! Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i  zapraszamy do obejrzenia fotorelacji...